DIETLA OTWARCIE
(06.06.2018)

Co sprawia, że ulica Dietla jest wyjątkowa? Może to fakt, iż powstała w miejscu dawnej rzeki, to, że otrzymała imię jednego z najwybitniejszych krakowian, który tak wiele dał naszemu miastu, a może to, że przez Planty Dietlowskie łączy Kazimierz ze Starym Miastem, tworząc unikatową przestrzeń publiczną? Prawdopodobnie wszystko na raz, a może jeszcze więcej.

 

Z uwagi na swoją historię oraz umiejscowienie jest to jedna z najważniejszych ulic w Krakowie, w ostatnich latach poddawana znaczącym zmianom: rosnącemu ruchowi samochodowemu, przemianom własnościowym, presji nowych inwestycji, czy przebudowie wiaduktu kolejowego. Wszystko to wpływa i będzie wpływać na życie codzienne mieszkańców ulicy.

 

Mimo wyjątkowości ulicy Dietla, jej mieszkańcy nie mieli od dłuższego czasu okazji do integracji i wspólnego spędzenia czasu na własnej ulicy. Chcemy to nadrobić! W niedzielę, 24 czerwca odcinek Dietla pomiędzy ul. Krakowską, a ul. św. Sebastiana zamieni się na jeden dzień w miejsce spotkań, odpoczynku, inspiracji. DIETLA OTWARCIE to tytuł wydarzenia, które trwać będzie cały dzień, a rozpocznie się wspólnym śniadaniem mieszkańców. Następnie przestrzeń ulicy wypełni się różnorodnymi zajęciami i warsztatami.

Organizatorzy przewidzieli nawiązanie do tradycji tego miejsca. Będzie miejsce na opowieści o tym, jak niegdyś żyło się na Dietla, pogawędki przy herbacie, ale również na gry i zabawy dla najmłodszych. Zarząd Zieleni Miejskiej zorganizuje warsztaty ogrodnicze, a w specjalnym pojeździe odbywać się będzie głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nie zapomniano także o najbardziej palących obecnie problemach. Będzie możliwość bezpośredniej rozmowy zaproszonymi przedstawicielami jednostek miejskich o przemianach ulicy Dietla.

 

Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ambasada Krakowian wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu, jednak do organizacji wydarzenia zaproszeni są wszyscy mieszkańcy ulicy Dietla i okolic – ponieważ ma to być święto wszystkich mieszkańców!

 

Zainteresowanych włączeniem się w działania prosimy o kontakt: ambasadakrakowian@gmail.com
Szczegółowe informacje wkrótce pojawią się na stronie www.ambasadakrakowian.pl