Modernizacja torowiska wzdłuż Karmelickiej - Dzielnica 1 Kraków

Modernizacja torowiska wzdłuż Karmelickiej
(27.06.2019)

29 czerwca br. (sobota) rusza modernizacja torowiska wzdłuż ulicy Karmelickiej. Prace będą skoordynowane z zakończeniem robót na ATW, które obecnie toczą się od strony ulicy Królewskiej.

Torowisko wzdłuż Karmelickiej przeszło gruntowny remont ponad 20 lat temu. Roboty modernizacyjne będą prowadzone w cieniu inwestycji, która toczy się w ciągu ulic Królewskiej, Bronowickiej i Podchorążych.

Pobierz ulotkę.

Zmiany w organizacji ruchu

Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada całkowite zamknięcie ulicy Karmelickiej na odcinku od ul. Garbarskiej do skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów. Takie rozwiązanie pozwoli wykonawcy zrealizować prace w przeciągu trzech miesięcy – etapowanie ich mogłoby je wydłużyć nawet do sześciu.

Dodatkowo na ulicach H. Siemiradzkiego, Kremerowskiej, A. Grabowskiego, S. Batorego, P. Michałowskiego, Rajskiej, Garbarskiej oraz Karmelickiej (odcinek od ul. Garbarskiej do skrzyżowania ulic Podwale, J. Dunajewskiego) wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Na zakończeniach tych ulic pojawią się specjalne miejsca dla dostawców. Z kolei na ul. J. Kochanowskiego, na odcinku od ul.  Michałowskiego do ul. Grabowskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.

Parking w trakcie remontu

Remont Karmelickiej oraz ruch dwukierunkowy na ulicach prowadzących do niej wyeliminuje miejsca postojowe. Miasto zadbało o mieszkańców i dla posiadaczy abonamentu (podstref P1 II oraz P1 IV) zorganizowało możliwość parkowania na ulicy Rajskiej. Wjazd na parking będzie możliwy od strony ul. Dolnych Młynów.

karmelicka tym org ruchu

Zakres prac

W ramach zadania zostanie wykonany remont konstrukcji jezdni i torowiska w ciągu ul. Karmelickiej, pojawi się nowe odwodnienie powierzchniowe. Dodatkowo wymienione zostaną krawężniki oraz sieć trakcyjna. Renowacji zostaną poddane słupy trakcyjne.

Termin realizacji prac będzie uzależniony od tego co wykonawca zastanie głęboko pod ziemią. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem przejezdność tramwajowa, a więc i powrót